mgr inż. arch. Marlena Lewińska-Sowińska

Tytułem wstępu

Moim zdaniem inwestując w przestrzeń w której żyjemy, inwestujemy w siebie, w jakość naszego i bliskich życia. Filozofia życia ubrana w praktyczną formę.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Od czerwca 2013 roku magister architektury i urbanistyki Politechniki Łódzkiej w Łodzi. W swojej niedługiej karierze zdobyłam doświadczenie w dziedzinie architektury oraz architektury wnętrz. Tak samo jak różna jest architektura, tak też różni są ludzie.

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, z towarzyszącą pasją i pełnym zaangażowanie. Najpierw należy poznać człowieka po to by móc w pełni spełnić jego marzenia.

Na przestrzeni 10 lat zdobyłam doświadczenie w biurze architektonicznym, co pozwoliło rozszerzyć swoje portfolio o projekty w różnych skalach i różnego przeznaczenia. Znajdą się w nim domy jednorodzinne, obiekty usługowe, a także budynki użyteczności publicznej, produkcyjne oraz całe założenia urbanistyczne wraz z zabudową mieszkaniową wielorodzinną. Ponadto nie zabraknie licznych projektów wnętrz mieszkalnych. W ostatnim biurze architektonicznym pracowałam 8 lat.

Doświadczanie zdobyte przy projektowaniu obiektów o różnych funkcjach, pozwala stawić czoła kolejnym wyzwaniom, bowiem każdy temat, każdy detal traktowany jest indywidualnie. Moim celem jest wskazanie najlepszych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych tak, by tworzyć ciekawą architekturę (zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną) zgodną z potrzebami Inwestora.Zawsze fascynował mnie człowiek. To, jak żyje, po co żyje, jakimi przedmiotami lubi się otaczać.

Bo przecież te przedmioty, te meble, te budynki mają służyć jemu, określają go, charakteryzują, wpływają na jego rozwój. Są ludzie lubiący na co dzień otaczać się pięknymi przedmiotami, dla innych nie mają one większego znaczenia.

Architektura nie może być bezosobowa, należy pamiętać, że tworzą ją artyści, w taki sposób, w jaki sami zostali stworzeni. Tylko od nich zależy, jak przestrzeń będzie wyglądała i na ile starczy im odwagi, by ją wykreować. Należy jednak zdać sobie sprawę jak trudno jest połączyć powyższe cechy estetyczne z wymogami normatywnymi – niezbędnymi w projektowaniu.

Dlatego właśnie wybrałam architekturę. Jest ona dla mnie niewątpliwie życiową inspiracją. Móc spełniać się w życiu, samodzielnie kreować przestrzeń dla siebie i innych – czy może być lepsza recepta na życie.

Z każdym kolejnym projektem jaki wykonuje zbliżam się do tworzenia własnej indywidualnej marki, jednak to właśnie my, ludzie kreujemy nasz świat. Dlatego do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy, gdyż architektura i to co nas otacza nie jest jednakowa, a raczej charakteryzuje ją zróżnicowana forma.

W PROJEKTOWANIU kładę nacisk na :

· funkcjonalność

· prostotę rozwiązań

· jakość proponowanych materiałów

Wykonane przeze mnie projekty charakteryzuje widoczna pasja - wynikająca z zamiłowania przestrzeni dla drugiego człowieka.

Główną misją firmy jest tworzenie projektów wnętrz, które są nowoczesne i przyjazne ludziom, zarówno w miejscach ich pracy jak i odpoczynku. Dodatkowo w swoich usługach będę chciała być możliwie jak najbliżej ludzi, pomóc w wyborze materiałów, przelać na papier ich wizję w formie rysunków koncepcyjnych czy też we wnętrzach rysunków wykonawczych.